Społeczna Odpowiedzialność Biznesu CSR

Wierzymy we wspólną odpowiedzialność przedsiębiorstw, władz i społeczeństwa w budowaniu zrównoważonej przyszłości. W tym celu podejmujemy działania angażujące społeczność lokalną  w różnorodne inicjatywy i tworzymy trwałe relacje z partnerami społecznymi. Ważne jest dla nas wspieranie kultury lokalnej.

Jako pierwsi w naszym regionie zapoczątkowaliśmy w 2021 sformalizowaną współpracę firm z organizacjami lokalnymi i stowarzyszeniami przyznając granty na realizacje działań pogłębiających partnerstwo, na zasadzie przyznawania grantów w ramach inicjatywy ,,Działajmy Razem”. Projekt ten cieszył się dużym zainteresowaniem w ramach jego w gminie Karsin:

– Rada Sołecka w Wielu nasadziła roślinności w donicach, wokół jeziora

– Stowarzyszenie Hamak przeprowadziło warsztaty związane z tematyką kaszubską

– Dom Kultury w Wielu przeprowadził jarmark sztuki ludowej

– Sołectwo Przymuszewo zmodernizowało i odnowiło placu zabaw

– Sołectwo Lubnia zagospodarowało teren przy boisku szkolnym

– Klub Sportowy ,,Sokół” w Lubni na zakupił dresy

Dodatkowo przykładem naszej działalności jest pomoc w odbudowie płotu w Skansenie Józefa Chełmowskiego w Brusach Jagliach. Dostarczyliśmy gotowe przęsła a nasi pracownicy zmontowali je. W późniejszym czasie zostały one pomalowane przez wolontariuszy w ramach projektu: „Powiew świeżości w skansenie – integracja lokalnej społeczności na rzecz odświeżenia budynków i ogrodu w skansenie”.

 

Dostarczyliśmy również materiał na odnowienie daszków nad drewniane ule.

Wiele zagospodarowanie terenu
Wiele zagospodarowanie terenu
Ule w skansenie
Ule w Skansenie

Nie zapominamy też o bezinteresownej pomocy. W minionym roku spłonął dach koziarni ,,Kaszubska Koza” w Robaczkowie. Jako zakład drzewny poczuliśmy się zobowiązani udzielić wsparcia i ofiarowaliśmy nasze drewno na odbudowę dachu

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Accept
Facebook