Nowoczesne procesy technologiczne


SUROWIEC

Drewno używane w Sylva to drewno w 100% pozyskane z certyfikowanych lasów należących do Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasów Państwowych co gwarantuje posiadanie certyfikatu FSC. Dzięki temu zapewniamy naszym lasom bezpieczny i ciągły wzrost dla przyszłych pokoleń.
* Certyfikat FSC
* PGL LP
* Polskie Drewno

 

SORTOWANIE DREWNA
Wszystkie kłody trafiające do Sylva przechodzą drobiazgowa kontrole jakości przy użyciu ultranowoczesnych systemów opartych o promienie rentgenowskie.
Takie samo jakie stosowane jest przy diagnostyce medycznej. Dzięki skanerowi Microtec już na etapie kłody określić  jej najlepsze wykorzystanie a także zaplanować jej dalszy przerób.
* MICROTEC
* HOLTEC

TARTAK
Przecieranie drewna to proces niezwykle istotny dla funkcjonowania zakładu. Dlatego tez nasz tartak wyposażony jest w nowoczesne maszyny renomowanych niemieckich producentów. Jako jeden z nielicznych zakładów w Polsce dysponuje skanerem do tarcicy. Oznacza to ze każda deska opuszczająca tartak została zeskanowana a jej klasa została określona w sposób precyzyjny i jednoznaczny.  Urządzenie Goldeneye 900 firmy Mirotec w polaczeniu z skanerem na linii sortowania daje możliwości selekcjonowania i dobierania materiału w zależności od ich przeznaczenia.
* MICROTEC
* C24

SUSZARNIE
Technologie suszenia drewna do firmy Sylva dostarcza włoska firma PANTO która jest jednym z liderów tego sektora. Zautomatyzowane systemy kontroli i parametryzacji pozwalają na przeprowadzenie procesu suszenia w sposób precyzyjny i efektywny. Dzięki współpracy z uczelniami stale rozwijamy technologie suszenia drewna.
* PANTO

STRUGANIE
Kolejnym procesem przez który przechodzą nasze produkty to proces strugania. Nasz nowoczesny park maszynowy wyposażony w najnowocześniejsze strugarki firmy Wening pozwalają na obróbkę z niespotykana dokładnością. Nowoczesne rozwiązania pozawalają nam stosować nowoczesny design naszych produktów który trafia w gusta szerokiego grona odbiorców.

KLEJENIE
Jednym z ważniejszych produktów w naszym katalogu są materiały klejone. Produkcja tego typu materiałów wymaga od nas zaawansowanych systemów kontroli aplikacji kleju i parametrów prasowania. Najwyższa jakość naszych produktów klejonych poświadczają międzynarodowe certyfikaty.

IMPREGNACJE
Impregnacja ciśnieniowa to gwarancja najwyższej jakości dlatego tez również ten proces jest wyposażony w nowoczesne technologie maszynowe połączone z skutecznymi a jednocześnie bezpiecznymi dla ludzi i środowiska impregnatami. Podobnie jak w przypadku suszenia i w impregnacji zadbaliśmy o to aby proces był monitorowany i kontrolowany na każdym jego etapie. Dzięki temu nasze produkty są objęte aż 20 letnia gwarancja.

MONTAŻ
W przypadku programu ogrodowego ostatnim etapem produkcyjnym jest montaż wyrobów gotowych. W naszym zakładzie w znakomitej większości odbywa się on na zautomatyzowanych stołach montażowych oraz centrach obróbczych CNC. Gwarantuje to wysoką precyzją wykonania oraz powtarzalność produktów.

GRANULACJA PELLET
Niemal na każdym etapie produkcji pojawiają się produkty uboczne w postaci trocin, które w naszej Firmie są przetwarzane do postaci ekologicznego paliwa jakim jest pellet. Park maszynowy w tej części zakładu to jeden z najnowocześniejszych systemów produkcji pelletu w Europie. Stosując efektywne i energooszczędne rozwiązania dostarczamy pellet najwyższej jakości ograniczając jednocześnie emisje CO2 i zużycie energii.

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Accept
Facebook